• Најдобра цена
  • Неодамнешно
2002-Хонда Цивик Си ХБ Дурафле Јдм Бади Заден Браник Покритие-Парче

2002-Хонда Цивик Си ХБ Дурафле Јдм Бади Заден Браник Покритие-Парче

 
DEN 1.33

Количина на стоки
Достапно

Дурафлекс е револуционерен производ кој му овозможува на потрошувачот да добие премиум производ од фиберглас по прифатлива цена.  Ве молиме запомнете : сите предмети Од Дурафлекс се недовршен дел од фиберглас кој ги класифицира како резервен дел и не се смета за фабрички заменски дел од производителот на возила.  Поради природата на резервните делови; инструкциите за инсталација и хардверот не се вклучени.  Предметите од дурафлекс ќе бидат испорачани со заштитна црна обвивка, која не е боја или прајмер и ќе треба целосно да се отстранат за време на процесот на инсталација.  Овој слој може да има некои чипови, пукнатини или падови во него што не се смета за оштетување бидејќи ќе треба да се отстрани пред сликањето.  Поради материјалот и процесите што се користат во производството, производите нема да бидат делови "директно завртки". Деловите ќе бараат подготовка, брусење, бричење, пополнување празнини и/или друга работа на телото.  Силно се препорачува професионална инсталација. Автомобилските продавници искусни во инсталациите НА ОЕМ можеби не се доживуваат во резервните инсталации од фиберглас. Рачно поставени, висококвалитетни 6 мл. фиберглас. Висококвалитетна алуминиумска решетка отпорна на временски услови (каде што е применливо). Комерцијална полимерна мешавина за максимална флексибилност. Зголемена издржливост и подолг век на траење. Модифицирана Аеродинамика. Намалена стапка на штета до 75%.


Карактеристики на понудата

Слични понуди