• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Ecotex® Тегет НП Пластизол Мастило За Печатење На Екран - Не Фталат Формула-оз

Ecotex® Тегет НП Пластизол Мастило За Печатење На Екран - Не Фталат Формула-оз

 
DEN 319.52

Количина на стоки
Достапно

Мастилото од пластизол е одлична опција ако барате нешто за справување со повеќето работни места. Ова мастило не се суши брзо на екранот и има долг рок на траење.Препораки за подготовка : Пред да го премачкате екранот, обезмастете го и обезмастете го екранот со Хипер Магла, а потоа користете емулзија АП-Сина или PWR. Овој производ не се препорачува За Најлон, Стакло, Дрво или медиуми покрај текстилот Подготвен и лесен за употреба! Одлично мастило за почетници и зачинети печатачи. Изберете од нашите 30 + бои!. СВЕТЛА, СМЕЛА и Многу Непроѕирна. Крем формула создадена за да им даде на сите ваши отпечатоци мека рака. Може да се печати на речиси секој текстил што може да издржи температура на лекување на мастило од пластизол од 320°. Не Фталат-Еколошка Формула. За најдобри резултати користете го Нашето Миење Со Пластизол За да исчистите потоа. Вратете го вашиот екран Со Отстранувач На Емулзија Ecotex®. Направени во САД 100% Задоволство Загарантирана Или Вашите Пари Назад!.


Карактеристики на понудата

Слични понуди