• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Хартија Велум Бристол Картон, 11х17, 50 Пакет, 110лб Зелена

Хартија Велум Бристол Картон, 11х17, 50 Пакет, 110лб Зелена

 
DEN 287.84

Количина на стоки
Достапно

Џем Хартија Зелена 110лб Велум Бристол таблоид картон со големина од 11 х 17 инчи и има прекрасна светло сина боја. Секое пакување на оваа картичка содржи 50 листови. Секој лист е изработен од издржлив, 10% рециклиран материјал од 110 фунти велум. Оваа залиха на картички е пријателска за печатачот, што ја прави одлична за создавање големи постери и флаери. Користете го овој мазен, уникатен картон во вашата канцеларија, на училиште или дома. Неговата голема тежина го прави идеален за занаети и самостојни проекти и повеќе видови. Светло зелената боја на овој картон ќе се истакне со поканувачки и стилски изглед! Кога ви треба голем, висококвалитетен картон за секој проект, оваа зелена залиха на картички велум бристол е одличен избор! Големина : 11 инчи х 17ин Боја : Зелена Количина : 50/Боја на пакување : Зелена Покривка од 110 фунти. Големина : 11 х 17 инчи. Количина : 50 Листови.


Карактеристики на понудата

Слични понуди