• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Гламос Жица во. Сафир Сина Гемз Тешка Галванизирана Жица За Поддршка На Растенијата

Гламос Жица во. Сафир Сина Гемз Тешка Галванизирана Жица За Поддршка На Растенијата

 
DEN 783.20

Количина на стоки
Достапно

Одлично за градинарство со контејнери и градини. Совршен за домати, пиперки и друг врвен тежок зеленчук. Овој кафез може да се користи во градинарски кревет, подигната градина или за градинарство со контејнери, додека боите можат да помогнат во организацијата на различни растенија и да дадатesетски изглед на вашата градина. Гламос 42 " Тежок Сафир Син Кафез Од Домати 42 инчи висок кафез е најпопуларната големина. Растенијата што растат во кафез ги користат страните на кафезот за да ги поддржат стеблата и им требаат помалку врски. Лесно им дава силна поддршка на вашите растенија во текот на целата сезона. Повеќе кафези лесно се гнездат едни во други за компактно складирање. Тежок Кафез Со Домати. Висококвалитетната галванизирана челична жица со сафир сина прашкаста обвивка се спротивставува на ' рѓата за да можете повторно да ја користите од година во година.Дајте им на вашите домати и други винарски растенија поддршката што им е потребна за да растат Со Жицата Гламос 42 во. Само ставете едно растение во кафезот и водете ги стеблата додека растат. Тешката жица ќе ги држи растенијата подобро од стандардните кафези.


Карактеристики на понудата

Слични понуди