• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Pentel® Масло Пастел Класа Пакет, грофот

Pentel® Масло Пастел Класа Пакет, грофот

 
DEN 687.84

Количина на стоки
Достапно

Пастелите со брилијантна боја се нанесуваат непречено и лесно се мешаат за суптилни нијанси, нијанси и мешавини на бои. Поживописни од креда пастели и поотпорни на ефектите од влажноста за подолготрајни цртежи. Лесен за употреба за уметници од сите возрасти. Пастелите без киселина се идеални за употреба на хартија, табла или платно. Идеален сет за поставување на училницата. ACMI Сертифициран. Секое пакување вклучува 432 маслени пастели во 12 бои : Жолта Лимон, Бледо Портокалова, Портокалова, Кафеава, Црвена, Бледо Сина, Кобалтна Сина, Зелена, Жолто Зелена, Црна, Сива и Бела. • Брилијантните бои се применуваат непречено, рамномерно и лесно се мешаат за засенчување и мешање на бои • поживописни од пастелите со креда, маслените пастели ги оживуваат вашите уметнички дела • Пастелите без Киселина се отпорни на ефектите од влажноста за подолготрајни цртежи • Ацми Сертифициран.


Карактеристики на понудата

Слични понуди