• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Безбедност 1ˢᵗ Брзо Читање 3 - во-термометар, Аква

Безбедност 1ˢᵗ Брзо Читање 3 - во-термометар, Аква

 
DEN 319.68

Количина на стоки
Достапно

Безбедносниот 1-ви Термометар За Брзо Читање 3-во-1 ви овозможува да го изберете најдобриот начин за проверка на температурата кога вашето дете не се чувствува добро. Може да се користи орално, ректално или под раката и сигнализира кога читањето ќе заврши. Времето на читање на температурата е само 8 секунди! Флексибилниот врв е поудобен за бебето за време на ректално читање и има мерач за прекумерно вметнување што им дава на родителите дополнителна самодоверба додека проверуваат дали има треска, за да можат да се фокусираат на помагање на бебето да се чувствува подобро. Термометарот за Брзо Читање 3-во-1 вклучува и заштитно куќиште за складирање и батерија со долг век на траење. Безбедност 1-ви верува дека родителството треба да има помалку грижи и повеќе радосни моменти. Како прв и единствен лидер во безбедноста на децата, безбедноста 1 е тука за да ви даде мир на умот за да можете да потрошите помалку време грижејќи се и повеќе време уживајќи во секое прво искуство со вашето дете. Точно читање за 8 секунди. 3 начини на употреба : како орален, пазувен или ректален термометар. Звучни сигнали кога читањето е завршено. Флексибилен совет за удобност.


Карактеристики на понудата

Слични понуди