• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Мотор Амортизер Пепел-Одговара изберете: 2008 - ФОРД Ф250, 2008 - ФОРД Ф350

Мотор Амортизер Пепел-Одговара изберете: 2008 - ФОРД Ф250, 2008 - ФОРД Ф350

 
DEN 2958.08

Количина на стоки
Достапно

Препорачано од форд Мотор компанијата моторните делови на сопирачките нудат висока вредност без да се загрози квалитетот. Секоја единица има совршена рамнотежа на сите безбедносни и издржливи атрибути за да обезбеди сигурни перформанси. Карактеристики : - Директна замена НА ОЕМ - Исполнете ги строгите стандарди На Компанијата Форд Мотор - квалитетна алтернатива на линијата на делови за сопирачките на резервниот пазар - Совршена рамнотежа на сите атрибути на безбедност и издржливост за да создадете врвен производ - комерцијални формулации за триење специфични за секоја апликација со високотехнолошки материјали како што Се кевлар керамика и полуметалик (како што е тестирано применливо)-Дизајнирани прецизно да одговараат На вашето возило-сите хардверски и нерѓосувачки челични клипови препорачани од форд делови инженери СИСТЕМОТ За СОПИРАЊЕ е еден Од најважните Делови За Безбедност И Перформанси На вашето возило. Бидејќи овој систем се состои од бројни компоненти многу делови можат да носат или да станат неисправни ограничувајќи ја вашата способност да застанете.Мотоциклот е тука за да ви обезбеди премиум производи за замена кои имаат оем квалитет и се вклопуваат, но чинат помалку отколку кај дилерот. Шок Апсорбер Продолжен Одговара Изберете : 2008-2010 ФОРД Ф250 2008-2010 ФОРД Ф350 и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите. Ако барате квалитетни делови за сопирачките За вашиот Мотор форд Линколн или Меркур е вистинскиот избор. Ви нуди голем избор на делови за сопирачките од чевли за сопирачки и цилиндри за тркала до комплети за пружини за прилагодување на сопирачките и комплети за поправка на самостојно прилагодување кои се директни замени за фабричките делови.


Карактеристики на понудата

Слични понуди