• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Хартија И Плик Бр. Пликови, 1 2, Канаринско Жолта, 50 Пакет

Хартија И Плик Бр. Пликови, 1 2, Канаринско Жолта, 50 Пакет

 
DEN 72.32

Количина на стоки
Достапно

Испорача важна кореспонденција Со Џем Хартија И Плик #6 3/4 Премиум Комерцијални Коверти. Овие комерцијални пликови се погодни за доставување асортиман на пошта и во канцеларија и дома бидејќи нивната разноврсна стандардна големина и професионална презентација одговараат на сите ваши потреби за пошта! Секој плик има големина 3 5/8" х 6 1/2" и е направен од висококвалитетна хартија од 20 килограми за да се осигура дека внатрешната содржина останува безбедна за време на породувањето. Лесно, брзо затворање на гума за џвакање активирана со влага ги спречува напаѓачите да стигнат до вашата пошта додека комерцијалниот размавта додава слој на софистицираност во вашата кореспонденција! Идеален за испраќање деловни пораки, покани, РСВП, честитки, соопштенија и многу повеќе. Боја : Канаринско Жолта. Големина : #6 3/4 (3,625 х 6,5 инчи). Количина : 50 Пакет. Овој Плик е обликуван Од висококвалитетна хартија од 20 килограми, има комерцијална размавта за џвакање и мазна завршница. Совршен за лична пошта, деловни пораки, честитки, соопштенија и многу повеќе!.


Карактеристики на понудата

Слични понуди