• Најдобра цена
  • Неодамнешно
ПРЕМИУМ ПРЕМИУМ ОЕ Микро-V појас за погон

ПРЕМИУМ ПРЕМИУМ ОЕ Микро-V појас за погон

 
DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно

Gates Premium OE Micro-V Drive Reshion Belt ги исполнува или ги надминува сите спецификации од производителот на оригиналната опрема . дизајниран за малки со мал дијаметар, безброј на задниот дел и за употреба со (или без) автоматски затегнувачи . Специјалните конструкции на ременот го елиминираат бучавата на ременот, намалувањето на ременот, намалување Губење на затегнување и решавање на апликации за погон на проблемот . Користете напредни материјали како арамид влакна што се наоѓаат во елеци кои се докажани со куршуми и отпорни на пукнатини и отпорни на топлина материјали EPDM . Единствената форма мелење на секој поединечен појас гарантира прецизна димензионална контрола . ги исполнува или надминува SAE J1459, SAE J2432 и SAE J1596 Спецификации.


Карактеристики на понудата

Слични понуди