• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Samsung Galaxy Note8

Samsung Galaxy Note8

 
DEN 798.08

Количина на стоки
Достапно

Направете поголеми работи - видете ја поголема слика и комуницирајте на еден сосема нов начин. Со Galaxy Note8 во ваша рака, поголемите работи само чекаат да се случат. Повеќе екран значи повеќе простор да се прават одлични работи. Одете големи со екранот од 6,3 инчи на Galaxy Note8. Тоа е најголемиот досега екран на уредот за белешки и сè уште лесно се вклопува во вашата рака. Користете го пенкалото S за да се изразите на начини што прават разлика. Нацртајте свои емоции за да покажете како се чувствувате или напишете порака на фотографија и испратете ја како ракописна нота. Направете работи што се важни со пенкалото. Добијте јасни фотографии дури и кога е темно и тешко е да го одржувате вашиот телефон стабилен. Двојната камера на Galaxy Note8 има камера со широк агол што доаѓа со одличните можности за слаба светлина што сте ги очекувале од телефоните Galaxy, додека телефонската камера ви дава 2x оптички зум за да го фатите блискиот и далеку. И двајцата имаат оптичка стабилизација на сликата, така што добивате стабилни снимки дури и кога се зумираат. 6,3-инчен супер AMOLED капацитивен екран на допир, резолуција од 1440 x 2960 пиксели со Corning Gorilla Glass 5. Android OS. Внатрешна меморија : 64 GB, 6 GB RAM - Micro SD до 256 GB. Двојна камера од 12 MP со (26мм, f/1.7, PDAF & 52mm, f/2.4, AF), OIS, Autofocus, 2x оптички зум, двојно предводена (двојна тон) Flash & 8 MP предна камера со f/1.7, автофокус. Не-отстранлив литиум полимер 3300 m Ah капацитет. Димензии : 6,40 x 2,94 x 0,34 инчи, тежина : 6,88 мл.


Карактеристики на понудата

Слични понуди