• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Заштитена марка ликовна уметност „низ платното на заливот“ од Никол Дитц, бела мат, црна рамка

Заштитена марка ликовна уметност „низ платното на заливот“ од Никол Дитц, бела мат, црна рамка

 
DEN 2601.60

Количина на стоки
Достапно

Уметник : Никол Дитзсубјект : Пејзажцил : Современа трговска марка ликовна уметност „низ заливот“ платно уметност од Никол Дитц, Бела мат, Црна рамка : Уметник : Никол Дитц. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има чамци низ заливот пред брегот полн со зелени борови дрвја. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.


Карактеристики на понудата

Слични понуди