• Најдобра цена
  • Неодамнешно
'Nack By S'well вакуум изолирано складирање на храна од не'рѓосувачки челик, колачиња, оз

'Nack By S'well вакуум изолирано складирање на храна од не'рѓосувачки челик, колачиња, оз

 
DEN 2.00

Количина на стоки
Достапно

S'Nack од S'Well Doublelayered, вакуум-изолиран контејнер за храна е дизајниран да ги одржува закуските ладни до 10 часа или топло до 4 и да има уникатни бои, отпечатоци, обрасци и текстури, сè додека испорачува супериорна функционалност. Нашиот контејнер за закуска еден од еден вид, додава забава на секој оброк. Без разлика дали сте тргнале на училиште, датум за игра, фудбалска игра или патување, ќе го најдете навојниот, лесен за отворен капак доаѓа со широка рачка за максимална преносливост за да се вклопи точно. Контејнерите S'Nack од S'Well имаат надворешноста што е докажана и без протекување, така што нема да имате заматен ручек или пикник торба. Вашата потрага по безбедност е завршена. Сите S'Nack од S'Well се безбедни за машини за миење садови без BPA/BPS. Составен од 18/8 врвен не'рѓосувачки челик од храна. Ние сме во согласност со регулативите во Калифорнија Проп 65 и нашите производи се овластени за да ги исполнат сите регулаторни барања од независен и акредитиран објект за тестирање. Стилско, одржливо решение за секојдневно јадење, нема да мора да ја компромитирате модата и функционалноста за да живеете поодржливо со нашите елегантни, убаво изработени, изградени за последните контејнери. Со избирање на повторна употреба S'Nack од страна на контејнери за храна S'Well, можете да помогнете во намалувањето на употребата на пластични производи со една употреба кои претставуваат закана за нашата околина. Како овластен Б Корп, ние гордо ги одржуваме највисоките нивоа на потврдени социјални и еколошки перформанси, транспарентност и одговорност.


Карактеристики на понудата

Слични понуди