• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „цветање градина“ платно уметност од Фернанда Франко

Трговска марка ликовна уметност „цветање градина“ платно уметност од Фернанда Франко

 
DEN 1530.08

Количина на стоки
Достапно

Уметник : Fernanda Francosubject : Abstract Style : Задебелен и еклектичен модерно производ Тип : Галерија обвиткано платно Арт. Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фернанда Франко „Блумска градина“ платно уметност.


Карактеристики на понудата

Слични понуди