• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Сафавиех Двор Картер Цветни Затворен Надворешен Простор Килим Или Тркач

Сафавиех Двор Картер Цветни Затворен Надворешен Простор Килим Или Тркач

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно

Изработени со подобрен материјал за дополнителна издржливост, килимите во Дворот се претходно координирани за да работат заедно во сродни простори внатре или надвор од домот. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Отпорен на вода што го прави совршен за надворешна употреба . Висина на купот : 0,25 инчи. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање . Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Заштедете Пари. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот .Продавница Safavieh на . 100% Полипропилен . Додатоци во животниот стил слики не се вклучени . Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Моќта Се Појави Во Турција . Сафавиех разви специјален ткаен сисал кој постигнува сложени дизајни кои се толку лесни за одржување, едноставно го чистите вашиот килим со градинарско црево.


Карактеристики на понудата

Слични понуди