• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Everlast Елита Обука Ракавици Блу Оз

Everlast Елита Обука Ракавици Блу Оз

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно

Удар, крст, кука, крст! Подгответе се да почувствувате удар на адреналин кога ќе се лизнете на Овие Вечни Елитни Боксерски Ракавици За Обука Во Стилот На Про. Овие ракавици од синтетичка кожа, про-стил се подготвени за оптимален тренинг за тешки тренинзи за торби, работа со ракавици и спаринг. Обликот на песочен часовник е во согласност со природниот облик на вашата тупаница, овие ракавици помагаат да се промовираат соодветни техники за удирање пред да го погодите прстенот за вашиот прв натпревар. Подлогата евершилд, исто така, обезбедува интензивна апсорпција на удари со целосна подлога на предниот, задниот и зглобот за да ја задржите вашата безбедност на врвот на умот кога ги избегнувате сите аперкати, странични удари и левите куки. Плови како пеперутка и убод како пчела во Овие Вечни Елита Про Стил Обука Боксерски Ракавици. Премиум синтетичката кожа заедно со супериорната конструкција ја зголемува издржливоста. Еверкул целосна мрежеста дланка обезбедува дишење и удобност. Идеален за спаринг, тешки тренинзи со торби и работа со ракавици. Рачниот зглоб во форма на песочен часовник со армирано полнење На Евершилд ги стабилизира раката и зглобот, обезбедувајќи потпорно, удобно и навистина сигурно вклопување. Изградена со технологија на затворена ќелија пена за заштита на рацете и кабел за држење за дополнителна моќност на држење. Антимикробниот третман се бори против навредливите мириси и растот на бактериите. Боја : Сина. Големина : 14 унци. 160 фунти. 5 стапки, 8 инчи високи. Тежина : 2,2 килограми. Гаранција на производителот : 120 дена.


Карактеристики на понудата

Слични понуди