• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Glitzhome Сет На Еко-Пријателски Преголеми Фау Бетонски Флејтирани Растенија Садови Круг Круг

Glitzhome Сет На Еко-Пријателски Преголеми Фау Бетонски Флејтирани Растенија Садови Круг Круг

 
DEN 1467.36

Количина на стоки
Достапно

Подигнете ја вашата внатрешна или надворешна растителна игра со нашиот сет од две преголеми жардиниери за саксии од вештачки бетон. Направени со 50% полиетилен, 45% мешавина од камен и 5% фиберглас, овие еколошки и лесни жардиниери се дизајнирани да ги издржат елементите. Тие имаат претходно дупчат дренажна дупка за лесна нега на растенијата и доаѓаат со двегодишна гаранција против чипови и пукнатини. Нивната природна завршница и имитациониот бетонски изглед го надополнуваат секој стил на декор, додека нивната структура заштитена СО УВ гарантира дека нема да избледат или да пукнат со текот на времето.Карактеристики : Должина На Гаранција : 2-годишен Ограничен Производител Комплет Од 2 жардиниери еколошки материјали Лесни И издржливи Претходно дупчени Дренажни дупки Отпорни на Временски услови природни финишдимензии : Тркалезна Жардиниера : Голема : 17"Д х 15,5"Ч, Внатрешна Големина : 16,50"Д х 15,25"Ч, Долна Големина : 11,50"Д, Волумен : 1285 мл, Капацитет На Тежина : 117,5 лбс. Мали : 14 "д х 12,5" Ч, Внатрешна Големина : 13,25"Д х 12,50"Ч, Долна Големина : 9,00"Д, Волумен : 710 мл, Капацитет На Тежина : 64,25 фунти. Вкупна Тежина : 9,90 фунти.Плоштад Саден Голем : 17 "L x 17" W x 16.25 "H, Внатрешна Големина : 16.25" L x 16.25 "W x 15.75" H, Долна Големина : 10.75 "L x 10.75" W, Волумен : 1690 mz, Капацитет На Тежина : 154 фунти. Мали : 14 "L x 14" W x 13.5 "H, Внатрешна Големина : 13.25" L x 13.25 "W x 13.00" H, Долна Големина : 9.00 "L x 9.00" W, Волумен : 910 мл, Капацитет На Тежина : 84 фунти. Вкупна Тежина : 16,06 фунти.Висок Квадратен Жардиниер : Севкупно : 14 "L x 14" W x 22.75 " H Внатрешна Големина : 13.00"L X 13.00"W x 22.25"H Долна Големина : 8.50"L x 8.50"W Волумен : 1488 Oz Тежина Капацитет : 137 фунти Тежина : 18.92 фунти. Должина на гаранција : 2-годишен Ограничен Производител. Комплет од 2 жардиниери. Еколошки материјали.


Карактеристики на понудата

Слични понуди