• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Спојката Замаец

Спојката Замаец

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно

Возилата со рачни менувачи имаат замаец. Замаецот е местото каде што е монтиран склопот на спојката. Обезбедува мазна површина на триење за дискот на спојката. Замаците имаат и заби за стартерот. Замаците можат да пукаат, кршат или кршат почетни заби. Откако ќе се дијагностицира оштетен замаец, новата замена е најдобрата рута за одење. АТП замаците обезбедуваат вклопување и функција исто како и оригиналниот дел за да обезбедат издржливост и долг животен век. Спојката Замаец Одговара Изберете : 1982-1995 форд мустангот 8 Цил 5 Л 1983 форд ООД 8 Цил 5 Л 1983-1986 МЕРКУР КАПРИ 8 Цил 5 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .


Карактеристики на понудата

Слични понуди