• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Монро Шокови И Потпори Брзо Потпора Потпора И Серпентина Пролет Собранието Одговара изберете: МИЦУБИШИ ЛАНСЕР ЕС, 2009-МИЦУБИШИ ЛАНСЕР ЕС СПОРТ

Монро Шокови И Потпори Брзо Потпора Потпора И Серпентина Пролет Собранието Одговара изберете: МИЦУБИШИ ЛАНСЕР ЕС, 2009-МИЦУБИШИ

 
DEN 1.67

Количина на стоки
Достапно

Одликувајќи се со дизајн специфичен За возилото, монро склопови Со брза Потпора се проверуваат, тестираат возење и се конструираат за да се врати висината на фабричкото возење и перформансите на возењето. Собрани Во Парагулд, АР, тие ги вклучуваат сите потребни компоненти во една единица. КОНЗИСТЕНТНО ВОЗЕЊЕ ое течноста за сите временски услови содржи специјални адитиви кои помагаат при екстремни температури и помагаат да се намали распаѓањето на маслото. КОНТРОЛА и ИЗДРЖЛИВОСТ клипот со флуонска лента обезбедува постојано запечатување помеѓу клипот и цевката под притисок за подобра контрола и зголемена издржливост. ИСКЛУЧИТЕЛЕН вентил за поместување на прачката за ракување, наместен специјално за секое возило, се прилагодува на крајните патишта за да обезбеди конзистентност и непречено возење (на повеќето апликации). ГИ ПОДОБРУВА ПЕРФОРМАНСИТЕ полнењето со азотен гас одржува контакт гума до пат за подобрено возење и ракување со намалување на аерацијата (на повеќето апликации). ПОДОЛГ ВЕК на ТРАЕЊЕ хромиран клип, лежиште за водење на бронзена армирана прачка и специјална заптивка за една усна обезбедуваат издржливост и подолг век на траење (каде што е применливо). ФАКУЛТАТИВНА БАГАЖНИК ЗА ПРАШИНА/ЈУНС браник Заштитниот багажник за прашина ја намалува нечистотијата и влагата, додека браникот од јунс го намалува тешкото движење на суспензијата (и двете се продаваат одделно). НАМАЛЕНА БУЧАВА, ВИБРАЦИИ и ГРУБОСТ Twin Technology_ Активниот Контролен Систем обезбедува исклучителна контрола под повеќето услови на возење додека изолира бучава, вибрации и грубост поврзана со ударот. Одговара Изберете : 2008 МИЦУБИШИ ЛАНСЕР ЕС 2009-2010 МИЦУБИШИ ЛАНСЕР ЕС/ЕС СПОРТ и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.


Карактеристики на понудата

Слични понуди