• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Трговска Марка Ликовна Уметност Летен Бриз ЛИВАДА ВТОРА Платнена Уметност Од Тим Отул

Трговска Марка Ликовна Уметност Летен Бриз ЛИВАДА ВТОРА Платнена Уметност Од Тим Отул

 
DEN 2239.84

Количина на стоки
Достапно

Уметник : Тим Отулесубјект : Цветен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има поле со црвени цвеќиња во центарот на рамката. Истакнати Бои : Бела, Светло Сина, Сива, Тен, Зелена, Сина, Розова Светската Уметничка Група Е водечки уметнички издавач лоциран во Ричмонд, вирџинија. Ние произведуваме ѕиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како Отпечатоци Од Стариот Свет, Светската Уметничка Група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од Многу Традиционални до високо Современи. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската Уметничка Група има свое Студио за визија за внатрешен дизајн. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. поле со црвени цвеќиња во центарот на рамката.


Карактеристики на понудата

Слични понуди