• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „луѓе 64“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „луѓе 64“ платно уметност од Фенер Прес

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно

Уметник : Lantern Presssubject : Sports Style : Modern & Modern and Modernional Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бејзбол играч кој се лизга на чинија за време на играта. Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Lantern Press 'People 64' Canvas Art.


Карактеристики на понудата

Слични понуди