• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Паун Арбор I Брегот на Слоновата Коска Sq“ од Сју Шлабах

Трговска марка ликовна уметност „Паун Арбор I Брегот на Слоновата Коска Sq“ од Сју Шлабах

 
DEN 863.84

Количина на стоки
Достапно

Уметноста на Сју вклучува насликани дела во акрилици и масла, мултимедијален колаж и фотографски колаж. Нејзината loveубов кон уметноста започна како дете во југоисточна Пенсилванија, каде што порасна во куќа исполнета со референци за ботаника, кули книги, антички јоргани и скокање и токинг на многу часовници на наследство. На такво место, вие само ќе започнете да ги правите работите, и со тоа започнавте доживотна опсесија. На такво место, вие само ќе започнете да ги правите работите, и со тоа започнавте доживотна опсесија. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.Уметник : Sue Schlabachsubject : Animalsstyle : Rusticproduct Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарен паун на гранка полна со бели цвеќиња.


Карактеристики на понудата

Слични понуди