• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Mapивотна мапа на Соединетите Држави за деца и деца Сина“ платно уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност „Mapивотна мапа на Соединетите Држави за деца и деца Сина“ платно уметност од Мајкл Томпсет

 
DEN 271.84

Количина на стоки
Достапно

Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато. Мапите се визуелни репрезентации на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство. Карта на Соединетите Држави во разнобојна низа животни, ботанички и архитектонски икони на сина позадина. После 12 години, Мајкл Томсет донел одлука да продолжи со целосна кариера создавајќи своја работа. Уметноста и дизајнот секогаш беа омилени предмети на Мајкл на училиште. Иако Мајкл сака да експериментира со различни стилови и субјекти, неговиот главен фокус е на мапата уметност. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Освен мапите, Томпсет создава урбано обележје и дизајни на градски пејзаж.Уметник : Мајкл Томпсетсубјект : Map Style : Modern & Modern and Moderniver Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мапа на Соединетите држави во шарена низа животни, ботанички и архитектонски икони на сина позадина на сина позадина на сина позадина на сина позадина на сина позадина на сина позадина на сина позадина . Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.


Карактеристики на понудата

Слични понуди