• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Дермабленд Интензивен Прав Камо Фондација-Бадем

Дермабленд Интензивен Прав Камо Фондација-Бадем

 
DEN 3.00

Количина на стоки
Достапно

Дермабленд интензивна пудра камо фондацијата е најдобрата навлажнувачка подлога за кожата. Оваа фондација за прав од средна до целосна покривка е совршено прикривање за мешавина и градежна основа. Оваа камо покриеност може да покрие што било од тетоважи до видливи знаци на раѓање и обезбедува мазна и природна завршница. Дермабленд е линија за нега на кожа посветена на создавање убава шминка која ги инспирира другите. Оваа линија за шминка обезбедува безброј нијанси на подлога и производи за убавина кои одговараат на секој тон на кожата. Дермабленд ја надминува основната покриеност со обезбедување на интензивно пигментирана основа за тело што може да покрие тетоважи и акни докажувајќи дека не можете да ја процените книгата според нејзината корица. Дермаблендс три чекор "Камо-Режим" покријте, поставете и отстранете, работи на камуфлирање на несаканите флеки и хиперпигментација. Дермабленд Интензивна Прашок Камо Основа-Бадем.


Карактеристики на понудата

Слични понуди