• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Dell Inspiron 14 Лаптоп на екран на допир, Intel Core I I5-4200U, 1TB HD, ДВД писател, Виндоус 8.1, I14RMT-7501SLV

Dell Inspiron 14 Лаптоп на екран на допир, Intel Core I I5-4200U, 1TB HD, ДВД писател, Виндоус 8.1, I14RMT-7501SLV

 
DEN 15662.40

Количина на стоки
Достапно

Преносливост со високи перформанси. Новиот Inspiron ™ 14r има екранот од 14,0 ", опциите во боја и долг век Висок резултат, до 4-ти генерал Intel® Core ™ процесори испорачуваат долг век на траење на батеријата и зачудувачко визуелно искуство за да извлечат максимум од вашите омилени апликации и игри на Windows 8. Dell Inspiron 14 "Laptop на екран на допир, Intel Core i5 i5-4200 U, 1 TB HD , ДВД писател, Виндоус 8.1, I14 RMT-7501 SLV Intel Core i5 1,60 GHz процесор обезбедува одлични перформанси, потопна мултимедија и брзо вчитување на програмите. 8 GB меморија е подготвена да изврши моќни програми со ефикасни перформанси. Екранот 14 "1366 x 768 обезбедува одлично искуство со гледање филм. Windows 8.1 OS паметно управува со вашиот хардвер и ефикасно работи со рутински апликации. 1 TB HDD обезбедува добар простор за сместување на вашите целосни податоци. Супер мулти-формат ДВД-уред за сите ваши оптички медиуми и потреби за снимање на видео. Игра и гори ДВД -а и ЦД -а.


Карактеристики на понудата

Слични понуди