• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Дорман 904-Сензор За Засилување На Турбополначот За Специфични Модели

Дорман 904-Сензор За Засилување На Турбополначот За Специфични Модели

 
DEN 928.00

Количина на стоки
Достапно

Овој сензор за засилување на турбополначот е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот сензор на одредени возила и е дизајниран за издржливост и сигурни перформанси. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој сензор за засилување на турбополначот е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот сензор на одредени возила. Идеално решение - овој сензор е сигурна замена за оригиналниот дел што не успеа поради замор или електричен дефект. Издржлива конструкција - овој сензор е направен од квалитетни компоненти за да обезбеди сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница.


Карактеристики на понудата

Слични понуди