• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Примарно злато Карат жолто злато срце Гарнет и дијамантски прстен

Примарно злато Карат жолто злато срце Гарнет и дијамантски прстен

 
DEN 2.00

Количина на стоки
Достапно

Овозможете ја брилијантноста на кој било изглед со овој скапоцен камен и дијамантски цветен прстен. Пет блескави песни од црвен гранат во форма на срце, цветаат во 14 карат жолто злато со навестување на i1 јасна дијамант во центарот. Овој сјаен прстен е достапен во големината на прстот 7, скапоцените камења тежат 4 cttw.metal Тежина : 2,44 грамсјева тип : стил на фининг : Gemstone and Diamond Ringgender : Women'Smetal : Goldgold Karat : 14 karatmetal Color : Bidth Bidth : 2mmring Големина : 7 Gemstone Детали : Детали : Детали : Детали : Детали : Детали : Детали : Детали за 7 Gemstone : Тип : Garnet Birthstone месец : јануари Колор : Redcut : Face Ted Shape : Heartsize : 6 Mmweight : 4 CTTWQUANTITY : 5 Jewelry Setting : Prong Diamond Детали : Јасност : I1 Color : G-Ibirthstone месец : Април. Пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Соединетите држави 14 Карат жолто злато, скапоцен камен, дијамант.


Карактеристики на понудата

Слични понуди