• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Заштитен знак Ликовна Уметност Пиед Пајпер Платнена Уметност Од Кристијан Аскѕексон, Бело Мат, Дрвена Рамка

Заштитен знак Ликовна Уметност Пиед Пајпер Платнена Уметност Од Кристијан Аскѕексон, Бело Мат, Дрвена Рамка

 
DEN 390.24

Количина на стоки
Достапно

Уметник : Кристијан Џексонсубјект : Детски Уметнички Стил : Современа Трговска Марка Ликовна Уметност "Пиед Пајпер" Платнена Уметност Од Кристијан Аскѕексон, Вајт Мат, Дрвена Рамка : Уметник : Кристијан Аскѕексон. Тема : Детска Уметност. Стил : Современ. Тип на производ : дрвена рамка, бела подлога, акрилик. Ова подготвено за закачување, сплетено уметничко дело со рамка има едноставна графичка илустрација на бајката "Пајд Пајпер". Гикле печатење под акрилик во дрвена рамка. Giclee (jee-clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност со музејски квалитет. Овој висококвалитетен принт е сплетен со античко бело матирање и доаѓа во дрвена рамка. Се додава јасна акрилна соочување за заштита на печатењето. Парчето е целосно составено од професионални рамки и е подготвено за закачување. Античката бела подлога овозможува сликата навистина да се истакне, што ја прави одличен додаток на секој простор.


Карактеристики на понудата

Слични понуди