• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Реман 60-БИОГРАФИЈА Оска Собранието Пред Лево се вклопува 1980-Фолксваген 271Л

Реман 60-БИОГРАФИЈА Оска Собранието Пред Лево се вклопува 1980-Фолксваген 271Л

 
DEN 3367.68

Количина на стоки
Достапно

КАРДОНЕ има долгогодишно искуство во реконструкција НА CV Погонски Оски – поминавме повеќе од три децении реинженерски материјали и процеси за да дојдеме до супериорен, подолготраен производ. Нашите комерцијални пневматски машини за стегање создаваат совршен печат помеѓу багажникот и куќиштето, создавајќи водоотпорна заптивка. Совршената геометрија на жлебот на топката се одржува за да се овозможи правилен проток на маснотии, што значително ја зголемува долговечноста. Дополнително, сите вратила на Погонската Оска НА CV се индивидуално потврдени за исправност, што резултира со перформанси без вибрации при сите брзини. Апликација За Возило : Фолксваген Голф 1992-85, Џета 1992-80, Зајак 1984-75, Зајак Кабриолет 1984-80, Зајак Пикап 1983-80, Скироко 1988-75. Чизмите од неопренови обезбедуваат одлична отпорност на стрес во животната средина, што го елиминира пукањето - водечка причина за откажување на багажникот. Стегите за подигање се пневматски стегнати, создавајќи совршен печат помеѓу багажникот и куќиштето. Висококвалитетната маст издржува екстремни температури и притисок, што го продолжува животот на зглобовите. Високотехнолошките машини за мелење го одржуваат оригиналниот дизајн на надворешното куќиште, трката и кафезот за да гарантираат сигурни перформанси. ШАХТИТЕ На Погонските Оски НА CV се проверуваат за да се снема за да се спречат вибрациите. CV Погонската Оска се мери по склопувањето за да се обезбеди правилно вклопување. Шините се бркаат за да се обезбеди правилно вклопување на оската во центарот за парење и преносот, што ги елиминира проблемите при инсталацијата. Темите се бркаат за да се обезбеди правилно вклопување на новата навртка за задржување испорачана со секоја Погонска оска НА CV. Ое Референца : 171407271 171407271 S 191407271 L 191407271 R 191407271 T.


Карактеристики на понудата

Слични понуди