• Најдобра цена
  • Неодамнешно
свртете со прекинувач за светло 7 - ПОРТ ХАБ3. Црно

свртете со прекинувач за светло 7 - ПОРТ ХАБ3. Црно

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно

СО БРЗ USB 2.0 центар, кабел од 22 инчи, никогаш повеќе нема да мора да се грижите дали ќе имате доволно порти. Одликувајќи се со 7 порти и компактен дизајн со прекинувачи за вклучување/исклучување и led диоди, овој центар со голема брзина е доволно мал за да ги задоволи сите ваши потреби за патување, додека ги одржува потребните потреби за поврзување. Индивидуалните порти се активираат со прекинувачот ЗА ВКЛУЧУВАЊЕ/Исклучување, а ИНДИКАТОРИТЕ ЗА ЛЕР ве потсетуваат кои USB порти се активни во секое време. Погоден за секој уред со мала моќност, како што се глувчето, тастатурата, USB флеш-уредот или читачот на картички и компатибилен со WINDOWS PC. Паметно Решение : ОВОЈ USB екстендер ви овозможува да претворите 1 USB порта во 7 USB порти. Совршен за поврзување на вашите уреди како што се паметни телефони, флеш-уреди, глувче, тастатура, читачи на картички, хард дискови итн. на вашиот ЛАПТОП или КОМПЈУТЕР. Пренос на податоци во секунди : Користејќи USB2. 0, стапка на пренос на податоци до 480 Mbps. Приклучете и играјте, не се потребни дополнителни драјвери. Целосна контрола : Секоја порта има свој прекинувач ЗА ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ со LED индикатор, овозможувајќи посебна контрола на портата. Може лесно да се вклучи во вашиот лаптоп или КОМПЈУТЕР со 4 СТАПКИ кабел. Поддршката за напојување вклучува адаптер 5 V 2 A за поддршка на центри при поврзување на уреди со голема моќност. Висококвалитетните компоненти обезбедуваат долгорочни стабилни И сигурни Перформанси Долго : 6,22 Во Ширина : 1,73 Во Висока : 0,9 во должина На Линијата : 22,12 Во Тежина : 0,14 фунти.


Карактеристики на понудата

Слични понуди