• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Мала Љубов Гимини Супер Делукс Активност Теретана Игра Мат, Повеќе Бои

Мала Љубов Гимини Супер Делукс Активност Теретана Игра Мат, Повеќе Бои

 
DEN 3.33

Количина на стоки
Достапно

Умерете го нивото на стимулација На Гимини Супер Делукс со прилагодување на бројот на играчки што се појавуваат во видното поле на вашето бебе. Можете да го стимулирате чувството и контролата на телото на вашето бебе со тоа што ќе го ставите на стомакот. Како новороденче, ефектот на"лакови" помага да се опуштите вашето бебе, обезбедувајќи безбедност на релативно затворен простор. На 2-4 месеци Gymini® Super Delux нуди мулти-сензорна стимулација. Кога лежите на грб, вашето бебе гледа во висечките играчки, посегнува да ги допре и ја усовршува контролата над нивните раце. На 4-6 месеци лежејќи на стомак, вашето бебе сега може да погледне во огледало и да џагори во нивниот одраз - помагајќи им да развијат јазични и комуникациски вештини, како и слика за себе. Малата Љубов се стреми да ги идентификува најновите откритија во развојот на детето и да ги преведе во привлечни, интерактивни играчки кои негуваат вештини и ги воодушевуваат сетилата. 15 активности и развојни играчки. Симпатична пријатели виси. Електронски светла & музика допир рампа. Мониста штракаат. Жирафа штракаат. Врти папагал со крцкави крилја. Мек мајмун со еластични буриња за влечење. Екстра големо огледало. Слон Нервоза. Лесно за преклопување и носење. Бебе активирани светла и музика гасеница вклучувајќи лист заби 20 минути континуирана музика 10 различни мелодии. 0м+.


Карактеристики на понудата

Слични понуди