• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Дорман В Цилиндар За Тркала За Задни Барабани За Специфични Модели на Форд Меркур одговара избери: 1999 - МЕРКУР ПУМА, 1995-ФОРД КОНТУР

Дорман В Цилиндар За Тркала За Задни Барабани За Специфични Модели на Форд Меркур одговара избери: 1999 - МЕРКУР ПУМА, 1995-ФОРД

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно

Овој цилиндар за тркала за сопирачки со директна замена беше специјално дизајниран да одговара на вклопувањето, функцијата и перформансите на оригиналниот цилиндар на тркалата на одредени возила. Се произведува и тестира за обезбедување квалитет. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена-специјално дизајнирана да биде директно совпаѓање за оригиналниот цилиндар на тркалата на сопирачките на барабанот на одредени возила. Рентабилно поправање-замена на цилиндерот додека сервисирате барабански сопирачки е најбрз, најсигурен начин да се обезбедат перформанси на сопирачките. Квалитетни материјали-изработени со висококвалитетни ЕПДМ гумени чаши и чизми за долготрајни перформанси. Професионално тестирани - дупките на цилиндрите на тркалата се тестираат на површината за да се обезбеди оптимална површина за запечатување на чашите под притисок. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 1999-2002 ЖИВА ПУМА 1995-2000 ФОРД КОНТУРА 6 Цил 2,5 Л 1995-2000 ЖИВА МИСТИКА 6 Цил 2,5 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .


Карактеристики на понудата

Слични понуди