• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Вилтон Алуминиумска Пружинска Тава, Тркалезна Тава за Чизкејкови и Пица

Вилтон Алуминиумска Пружинска Тава, Тркалезна Тава за Чизкејкови и Пица

 
DEN 255.84

Количина на стоки
Достапно

Уметноста за правење чизкејк во голема мера зависи од тавата што ја користите. Оваа тешка 9-инчна пружинска тава е совршена за печење, чизкејкови и правење пица. Изработена од алуминиум, оваа тава се загрева рамномерно за конзистентни резултати секој пат. Пружина пан 9 "х 3" : Се Одликува со странично ослободување и вафлирана површина за лесно ракување со специјализирани десерти и главни јадења. Изработен од алуминиум за рамномерно загревање за еднообразно печење. Оваа длабока тркалезна тава за торта има димензии 9 " х 3 "(9" во дијаметар и 3" во висина).


Карактеристики на понудата

Слични понуди