• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Шарпи Масло-Базирани Парична Казна Точка Избрани Бои Боја Маркери, Брои

Шарпи Масло-Базирани Парична Казна Точка Избрани Бои Боја Маркери, Брои

 
DEN 400.00

Количина на стоки
Достапно

Создадете живописно обоени карпи, инспирирани белешки и забавни дизајни на прозорци во живописна боја со Маркери За Боја На База На Масло. Натоварени со светла боја што брзо се суши и има непроѕирен сјај, пенкалата за шарпи боја се совршени и за училишни проекти и за работно место. Мастилото се спротивставува на избледување, вода и гребнатини, се отстранува од стаклото и е дизајнирано да се истакнува и на светли и на темни површини. Секој маркер на шарпи на база на масло создава јасни, но смели ознаки за да ги оживее вашите идеи за сликање карпи. Бои во собата : Црна, Бела, Сина, Жолта и Црвена боја. Долготраен непроѕирен маркер за боја специјално формулиран со дејство на вентилот. Се суши за неколку минути. Се спротивставува на избледување и размачкување и е сертифициран за АП нетоксичен, без киселина и без ксилен. Работи на речиси секоја површина-метал, керамика, дрво, гума, стакло, пластика, камен и многу повеќе. Отпорен на вода, избледување и абразија.


Карактеристики на понудата

Слични понуди