• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Трговска Марка Ликовна Уметност Прекрасна Кралица Платнена Уметност Со Фанк-Ап Уметност

Трговска Марка Ликовна Уметност Прекрасна Кралица Платнена Уметност Со Фанк-Ап Уметност

 
DEN 1.67

Количина на стоки
Достапно

Уметник : Фанкиран Уметнички Предмет : Народен Стил : Еклектичен Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има портрет на лик во круна.Никогаш не сум се сметал себеси за "уметник".. Јас сум само девојка се забавуваат играјќи со парчиња хартија и боја. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. портрет на лик во круна.


Карактеристики на понудата

Слични понуди