• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Екстремни Ма 3008. Цврста Плетенка Мфп Алатка Јаже-1 2 10, Црвено Бело

Екстремни Ма 3008. Цврста Плетенка Мфп Алатка Јаже-1 2 10, Црвено Бело

 
DEN 1194.72

Количина на стоки
Достапно

Екстремните Максимални Помошни Јажиња се дизајнирани да обезбедат широк спектар на разноврсност во безброј дисциплини; од морски до штали, до кампови или изработка, овие линии нудат издржливост и перформанси на вашите барања за употреба. Конструкцијата НА МФП (Мултифиламентен Полипропилен) е посилна и помека од традиционалните полипропиленски линии, додека е поекономична од најлонските или полиестерските линии. Дизајнот на цврста плетенка е кружен, флексибилен и мазен и нема да се разоткрие кога ќе се исече. Ќе лебди во вода и тешко дека ќе се свитка или ќе се згрчи при редовна употреба. Тие добро држат јазли, обезбедуваат висока отпорност на триење и се спротивставуваат на хемикалии, гниење и мувла. Забелешка : овој производ е наменет за некритични апликации за потрошувачи. Да не се користи за качување, подигнување над глава или во апликации со ризик од смрт, лична повреда или имотна штета. Разноврсна корисна линија : Користете Како дерби јаже, во морски апликации, на кампот или градилиштето или во речиси секоја употреба за која е потребно цврсто јаже што лесно се ракува. Дизајнот на цврста плетенка е мек, кружен, флексибилен, мазен и нема да се разоткрие кога ќе се исече. Отпорен на свиткување и хокирање, заедно со гребнатини, хемикалии, гниење и мувла. Ограничување на Работното Оптоварување : 330 фунти. / Јачина на прекин : 1650 фунти. Не користете за качување, кревање над глава или во апликации со ризик од смрт, лична повреда или имотна штета.


Карактеристики на понудата

Слични понуди