• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Чудесниот Ѕиден Календар На Печурки: Со Чудесни Габи Факти

Чудесниот Ѕиден Календар На Печурки: Со Чудесни Габи Факти

 
DEN 287.84

Количина на стоки
Достапно

Празнете ги очите на фантастични габи во овој богато дизајниран ѕиден календар. Информативниот текст ја придружува секоја живописна фотографија, а различната графика ги идентификува кулинарските, лековитите, психоактивните и токсичните својства. Ќе научите фасцинантни факти за габите додека уживате во секој уметнички приказ на ова разновидно чудо на природата. 12" х 12 " ѕид календар (12" х 24" отворен).12-месечен календар-јануари 2024 до декември 2024 година.Совршен подарок за љубителите на печурки и трагачите.Графички богата колекција профили 12 различни видови на печурки во нивните природни поставувања.Година на волшебни фотографии од печурки од стив Аксфорд на вашиот wall.Be организиран и инспириран во текот на целата година.Ѕидна уметност за дом, училиште или канцеларија што обезбедува чувство на време за планирање и сонување.Овој ѕиден календар вклучува американски и Канадски правни празници, фази на месечината и важни почитувања на главните светски религии.Висококвалитетно печатење на премиум хартиена залиха.Печатени на хартија добиени од комбинација на рециклирани материјали и дрво собрани од социјално и еколошки одржливи шуми. Весникот Е Советот за Управување Со Шумите® (fsc®) сертифициран-FSC-N003833.НИЕ САДИМЕ ДРВЈА за да го надоместиме нашиот јаглероден отпечаток и користењето ресурси-повеќе ОД ЕДЕН МИЛИОН и расте! Издавачката куќа амбер лотус, независна американска компанија со негативен јаглерод, засади 1.201.000 дрвја од 2008 година. Секоја година садиме повеќе од 20 пати повеќе од бројот на дрвја што се користат за создавање на нашите производи. Чудесна Печурка 2024 Ѕид Календар : Со Чудесни Габи Факти (Други).


Карактеристики на понудата

Слични понуди