• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Генеза Генерал Десната Рака Лак До 40 фунти Нацртајте-Црно

Генеза Генерал Десната Рака Лак До 40 фунти Нацртајте-Црно

 
DEN 2878.40

Количина на стоки
Достапно

Битие Ген-Х лакот е доволно моќен за лов, доволно едноставен за секој да го користи. Новата единечна камера Gen-X овозможува тежина до 40 килограми за да додаде брзина на вашиот удар, така што е совршена за посилни стрелци на цели и е одобрена за лов на бело опавче во повеќето држави. Спецификации : - Рака : Десна Рака - Должина На Оската До Оската : 35 1/2" - Висина На Заградата : 7 5/8" - Прилагодлива Тежина На Влечење : 25 - 40 фунти - Опсег На Должина На Влечење : 21" - 30" - Прогресивен Опсег На Отпуштање : 19% - 62% - Тежина На Маса : 3,40 фунти - Боја : ЦРНА ПРИЛАГОДЛИВА ДОЛЖИНА на ВЛЕЧЕЊЕ : Разноврсен дизајн на сложен лак со прилагодлив опсег на должина на влечење од инчи и прилагодлива тежина на влечење од килограми,Разноврсна Употреба : Со Прилагодлива Должина На Влечење И Тежина ДО 40 Килограми, Овој Лак Спакува Удар Во Вашата Целна Практика И Ги Исполнува Барањата ЗА лов на бело опавче Во повеќето Држави,Прогресивно Отпуштање : Уникатниот Дизајн На Камери Нуди До 65% Отпуштање, За Полесно Држење При Целосно Извлекување, додека сепак овозможува брзо Снимање НА ЦЕЛИ ШТО СЕ ДВИЖАТ. Ова е идеално за риболов со лак и други видови инстинктивно снимање,КОНСТРУКЦИЈА НА ЛАК : Лакот се состои од машински алуминиумски кревач 6061-Т6, алуминиумска камера и тркало во мирување, цврсти композитни екстремитети и врвки СО висока јачина, ПРОИЗВЕДЕНИ ВО САД : Лакот Битие Ген-Х е направен во САД со издржливи компоненти со мала тежина.


Карактеристики на понудата

Слични понуди