• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Палрам-Канопија Ферија 10' 10' Поликарбонат Галванизиран Челик Патио Покритие-Бело Бело

Палрам-Канопија Ферија 10' 10' Поликарбонат Галванизиран Челик Патио Покритие-Бело Бело

 
DEN 9599.84

Количина на стоки
Достапно

Заштитете се себеси и вашиот двор од елементите со новиот капак На патио Ферија. Белите, заштитени ОД УВ, поликарбонатни покривни панели ве штитат вас, вашето семејство и мебелот за внатрешен двор од суровите УВ зраци, додека сепак дозволуваат сонцето да блесне. Алуминиумската рамка обложена со бел прав е доволно неутрална за да одговара на секоја домашна боја и обезбедува заштита од ' рѓа и промена на бојата. Кадрирањето на ферија, исто така, лесно се прилагодува за да одговара на уникатната големина на вашиот двор. Белите поликарбонатни покривни панели обезбедуваат заштита од штетни УВ зраци. Поддршките се прилагодливи за да одговараат на различни дворови. Интегрираниот олук ја контролира дренажата на дождот. Ниско одржување, лесно исчистено со вашето градинарско црево. Запечатените рабови на повеќе ѕидови ја елиминираат нечистотијата и влагата од влегувањето во покривните панели. Снежно оптоварување од 30 фунти/ф и оптоварување на ветерот од 75 милји на час. Гаранција : 10 Години Ограничена и поддршка на клиенти со седиште ВО САД.


Карактеристики на понудата

Слични понуди