• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Маја Неутрален-Глуждот Чизми Во Кафеава Боја

Маја Неутрален-Глуждот Чизми Во Кафеава Боја

 
DEN 591.84

Количина на стоки
Достапно

Карактеристики 3д вклопување и прилагодена удобност На Вграден Ортотик. Беспрекорно преминување во поладно време со женскиот ABEO B. I. o. system® Maya со неутрална поддршка. Слично на најпродаваната чизма На Ненси, но со ажурирана пета заштитена од надворешниот ѓон за да се намалат чиповите и гребнатинките, овој стил ќе биде моментален фаворит. Вграденото ортотско и 3Д вклопување на Системот B. I. O. е дизајнирано да одговара на вашиот специфичен тип на лак за зголемена стабилност, избалансирана распределба на тежината, намален замор на стапалата и намален шок и стрес на зглобовите.Препорачана поддршка за плантарен фасциитис.Неутралното подножје обезбедува подобрена поддршка на лакот и е дизајнирано да одговара на повеќето типови стапала, обезбедувајќи целодневна удобност, поддршка и стабилност.Изгорен кожен горен дел украсен со обвиткани кожни ремени и медијален патент за лесно влегување.Дишење ткаенина горната постава.Полиуретанска влошка покриена со кожа, амортизирана со пена, со дополнително амортизирање на топката на стапалото.Б. и. о. системската технологија ги поддржува стапалата и го усогласува телото, ја балансира распределбата на тежината и го намалува заморот на стапалата, шокот и стресот на зглобовите.Флексибилниот термопластичен гумен надворешен ѓон обезбедува влечење.Надворешниот ѓон ја штити внатрешноста на петицата за да ги намали чиповите и гребаниците.Висина на петицата : 1,9 инчи со платформа од 9 инчи неутралното подножје обезбедува подобрена потпора на лакот и е дизајнирано да одговара на повеќето типови стапала, обезбедувајќи целодневна удобност, поддршка и стабилност.


Карактеристики на понудата

Слични понуди