• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Мемфис Финола Геометриски Бушава Област Килим, Таупе Греј, 6'7 6'7 Плоштад

Мемфис Финола Геометриски Бушава Област Килим, Таупе Греј, 6'7 6'7 Плоштад

 
DEN 2207.04

Количина на стоки
Достапно

Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Висина на купот : 1.Safavieh SG834 T Мемфис Shag Taupe / Греј Уметнички стилизиран за декораторот на домот со мода, Теписите Мемфис Шаг додаваат впечатлив акцент на боја и шема во секоја просторија. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Примамливите геометриски мотиви се врежани во кадифен куп од 1,25 инчи, што го подобрува стилот богат со димензии на овој тепих со висок низок куп. Моќта Се Појави Во Турција. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. 100% Полипропилен. Мемфис шагс се направени со користење на еластични синтетички предива за удобност-меко чувство под нога и долготрајна убавина. Достапно во повеќе бои и големини.


Карактеристики на понудата

Слични понуди