• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Адаптер За Окуларот 0. Замена На Конверторот На Алуминиумски Окулар

Адаптер За Окуларот 0. Замена На Конверторот На Алуминиумски Окулар

 
DEN 159.84

Количина на стоки
Достапно

Ве молиме љубезно истакна дека оваа ставка се продава Од Хороли Од пазарот На Џојбај.Опис. Ако барате професионален и достапен адаптер за окуларот на телескопот, тогаш вашето истражување е завршено овде. Тоа е затоа што нашиот производ може да ја задоволи вашата потреба. Усвоен од премиум материјал, тој е практичен и издржлив за долготрајна употреба. Не е лесно да се деформирате и да ви донесе многу погодност. Карактеристики. - Боја : Црна. - Материјал : алуминиум. - Големина : 4, 50Х4, 50Х4, 50см/1, 77Х1, 77Х1, 77ин. Големина на конекторот : 0,965 инчи надворешен дијаметар (погоден за интерфејс од 24,5 мм). Големина на интерфејс : внатрешен дијаметар 1,25 инчи (погоден за окулари од 31,7 мм). - Со овој едноставен и корисен уред, можете малку да ја продолжите фокусната должина на телескопот. - Висококвалитетна, целата метална конструкција, адаптерот е изработен од алуминиум, издржлив, погоден за проекција на окуларот со окулар од 1,25 инчи. - Таа е погодна за сите стандардни 1,25-инчни астрономски телескопи и прифаќа филтри (внатрешна цевка за навој). - Исклучителна изработка, разумна структура, професионална и практична, може да ви донесе погодност. - Се произведува со професионална технологија за да се обезбеди висок квалитет на производот и може да работи долго време. Со овој едноставен и корисен уред, можете малку да ја продолжите фокусната должина на телескопот. |Висококвалитетна, целата метална конструкција, адаптерот е изработен од алуминиум, издржлив, погоден за проекција на окуларот со 1. 25 инчен окулар. |Таа е погодна за сите стандардни 1. 25-инчни астрономски телескопи и прифаќа филтри (внатрешна цевка за навој).


Карактеристики на понудата

Слични понуди