• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Џени немој & Спарс-Оган На Гребенот-Винил

Џени немој & Спарс-Оган На Гребенот-Винил

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно

Третото издание со целосна должина Од портланд Хонки тонк/Рокабили/Панк анти-херои, Епени Не И Спарс, ја прикажува разновидната низа музички стилови од кои бендот црпи влијанија. Со 11 песни што се спуштаат под 33 минути, нема залудно потрошена секунда бидејќи бендот се префрла од меурчиња на штала ("Билет За Воз", " Биди Единствениот") на вестерн ("Оган на Гребенот") До Балади Во Стилот На Патси Клајн ("Петок Навечер"). Џени Немој & Спарс - Оган На Гребенот - Винил Издавачката Куќа : Пената И Сос Рекорд. Музички Жанр : Земја.


Карактеристики на понудата

Слични понуди