• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Фискарс 390470-Моќна Преклопна Пила За Кастрење, 10

Фискарс 390470-Моќна Преклопна Пила За Кастрење, 10

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно

Одлична комбинација на моќ и удобност за сечење, без разлика дали сечете преку рака или правите поткопувања. Идеален за сечење дебели гранки. Агресивната Моќност на забот тројно мелење сечилото го оддалечува дрвото побрзо за здрави, чисти парчиња. Сечилото се заклучува во две различни отворени позиции, оптимизирани за пресеци и поткопувања. Целосно стврднатото, прецизно мелено челично сечило останува остро, дури и преку тешка употреба. Меките точки на допир ја подобруваат удобноста и контролата. Набори и брави на сечилото за безбедно складирање и транспорт. Рачка висат дупка нуди удобен за складирање. Должина на сечилото : 10". Доживотна гаранција FISKARS МОЌ Меко Држење На Забите Голема Пила за Преклопување има МОЌНО сечило за ЗАБИ со остри, тројно мелени заби за побрзо напојување низ дрвото. Преклопни брави на сечилото во 2-различни отворени позиции, оптимизирани за преклопни парчиња и поткопувања. Целосно стврднатото, прецизно мелено челично сечило останува остро, дури и преку тешка употреба. Меките точки на допир на рачката ја подобруваат удобноста и контролата. Набори и брави на сечилото за безбедно складирање и транспорт. Исчистете ја пилата по секоја употреба за да работи најдобро. Користете чиста крпа натопена во топла вода или, ако сечилото е зафатено со сок или други остатоци, користете крпа натопена во благ сапун и вода за нежно да го избришете сечилото. Секогаш осигурајте се дека сечилото е целосно суво пред складирање. Лесно сечило за масло за да работи како ново. Должина на сечилото : 10 инчи. Боја : црна и жолта. Доживотна гаранција.


Карактеристики на понудата

Слични понуди