• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Bridgestone Blizzak Ws Зима 205 65R 94T Патничка Гума Одговара: 2006-Хонда Спогодба LX, ХОНДА СПОГОДБА ЕКС

Bridgestone Blizzak Ws Зима 205 65R 94T Патничка Гума Одговара: 2006-Хонда Спогодба LX, ХОНДА СПОГОДБА ЕКС

 
DEN 3.33

Количина на стоки
Достапно

Bridgestone Blizzak WS90 205/65 R15 94toverviewte bridgestone Blizzak WS90 гумата е дизајнирана за зимски перформанси при возење за да ви помогне да го контролирате вашето возило во најтешки услови. Оваа зимска гума е дизајнирана да обезбеди сигурна контрола и сигурно ракување со снег и мраз за вашиот автомобил или миниван. Дизајниран за употреба на купеа, седани, Џипови, Теренци и мини комбиња во зимски временски услови; не треба да се користи кога температурите се постојано над 45 степени Целзиусови. 15% повеќе блок рабови од WS80 помага оваа гума да застане пократко на мраз. Новото соединение на шарите со голема површина за контакт ги подобрува перформансите на мразот. 30% повеќе вкочанетост на блокот во моделот на шарите ја подобрува реакцијата и животот на абење. Патентираната Повеќеклеточна Технологија на Бриџстоун го зајакнува држењето на патот користејќи честички од залак кои помагаат во борбата против лизгањето на мразот. Големина : 205/65Р15. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2002-06 Тојота Камри ЛЕ 2004 Хонда Спогодба ЛКС 2004-08 Шевролет Малибу ЛС 1994-2001 Форд Мустангот База 2000-01 Тојота Камри СЕ 2005 Шевролет Класик База 1999-2004 Тојота Авалон XL 2004 Понтијак Гранд АМ СЕ2 2004 шевролет класик лс 1992-96 тојота камри xle 1999 форд бик lx 2005 Понтијак Гранд АМ СЕ 1995-97 Тојота Авалон Xl 1996-97 Форд Бик Г 1994-2001 Нисан Максима Gxe 2003-04 хјундаи соната база 2004 Крајслер СЕБРИНГ lxi 2005 хјундаи соната Гл 1986-89 мерцедес-бенц 560сл база 1999-2003 тојота солара сле 2004 Олдсмобил Алеро Гх 2005-06 КРАЈСЛЕР себринг База 1996-2000 Крајслер Себринг Јх И Повеќе - ДОДАДЕТЕ ГО вашето возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.


Карактеристики на понудата

Слични понуди