• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Сонце Кочница Хидраулични Црево

Сонце Кочница Хидраулични Црево

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно

Хидраулично Црево За сопирачките Секое црево На сопирачката е прецизно дизајнирано за точно вклопување и вклучува држачи, држачи, обликувани пластични штитници, жичани штипки и заштитни ракави, како што е потребно за да се осигура дека сите делови што се носат се вратени во првобитната состојба што ги исполнуваат Или надминуваат ТОЧКИТЕ, Федералните Стандарди За Безбедност На Возилото (FMVSS 106) и СТАНДАРДИТЕ SAE J1401. Сите цевки се произведени од висококвалитетен челик и галванизирани со цинк слој кој обезбедува супериорна отпорност на корозија и ' рѓа против елементи како што се висока влажност, сол на патот, вода и нечистотија. Секое црево на сопирачката е подложено на тест за обезбедување квалитет под висок притисок пред да ја напуштите фабриката, обезбедувајќи непроблематична инсталација и работа на вашето ново црево. Цревата за сопирачките со фитинзи за крај на бенџо вклучуваат нови бакарни подлошки за да се обезбеди правилно запечатување.


Карактеристики на понудата

Слични понуди