• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Историја На Синсинати Бенгалс

Историја На Синсинати Бенгалс

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно

Имаше три професионални фудбалски тимови во Синсинати пред сегашните Бенгалци да станат постојан натпревар во градот. Синсинати Келтите, Црвените и претходниот бенгалски тим (формиран во 1937 година) сите имаа кратки настапи во лигите кои наскоро се преклопија. Дури во 1967 година, фудбалските богови повторно се насмевнаа на Синсинати. Пол Браун, кој го основаше Кливленд Браунс во 1942 година, ги продаде Браунс во 1962 година и отиде на работа организирајќи тим Од Синсинати кој го одигра својот прв натпревар во 1968 година. Иако бенгалците можеби не поседуваат никакви прстени На Супер Боул, тие освоија два натпревари ВО АФЦ шампионатот, во 1981 и 1988 година, и беа шампиони НА Централната Дивизија НА АФЦ пет пати, 1970, 1973, 1981, 1988 и 1990 година, како и на врвот НА Афц Север во 2005 година. Историја Синсинати Бенгалс (Тврд Повез).


Карактеристики на понудата

Слични понуди