• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Моќност Стоп Предна И Задна Керамичка Подлога За Сопирачките и Дупчат И Дупчат Ротор Комплет К7025

Моќност Стоп Предна И Задна Керамичка Подлога За Сопирачките и Дупчат И Дупчат Ротор Комплет К7025

 
DEN 4972.16

Количина на стоки
Достапно

Прецизните дупки за дупчење овозможуваат максимално ладење на роторот. Тие се без прашина, без бучава и ви даваат зголемена моќ на сопирање без да ја жртвувате секојдневната возливост. Сребрениот Цинк дихромат се нанесува на сите дупчат и дупчиња ротори, тие не само што изгледаат одлично зад вашите тркала, туку и помагаат да се спречи ' рѓа и корозија. Овој Комплет За Запирање На Струја е дизајниран да обезбеди мала надградба без прашина и бучава во текот на вашиот систем за сопирање на залихите. Керамичките влошки за сопирачки со ниска прашина се зајакнати со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението. Заоблените слотови помагаат да се избрише секој гас или остатоци - одржувајќи јасна контактна лепенка на површината на роторот за безбедно, непречено сопирање. Направете ги сопирачките правилно со Комплетот За спортски сопирачки Z23 Evolution Z23. Моќност Стоп Предна И Задна Керамичка Подлога за Сопирачките И Комплет За Дупчење И Дупчење И Дупчење На Роторот К7025 Моќност Стоп Керамичка Сопирачка И Дупчат И Дупчат Комплет За Ротор •Дизајниран за подобрување на перформансите на сопирањето на вашето секојдневно возило [за влечење, влечење, трки или мускулни автомобили видете ги нашите други решенија за комплет за сопирање] •керамичките сложени влошки за сопирање од Јаглеродни влакна значително ги подобруваат перформансите на сопирањето •ниско сопирање со прашина потврдено преку 3-та страна на возилото Тестови во лос Анџелес, Покажувајќи во просек 30% Помалку Прашина Наспроти Ое •Двослојни Гумени шипки Со Висока Температура Изолираат Бучава За Практично Тивко Сопирање •дупчат и дупчиња ротори за максимално ладење • вклучува дупчат и дупчиња ротори на сопирачките, z23 влошки за сопирачките и хардвер за инсталација •одговара : bmw x1 2015-2013. Ова ја одржува температурата на вашите сопирачки надолу за време на екстремни работни услови.


Карактеристики на понудата

Слични понуди