• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Кафе Д? Или viii“ ја изедначи врамената уметност по пекара во боја

Трговска марка ликовна уметност „Кафе Д? Или viii“ ја изедначи врамената уметност по пекара во боја

 
DEN 2601.60

Количина на стоки
Достапно

Уметник : Пекара во боја на пекари : Храна и пијалок : Современа Производ Тип : Рамка од бреза, црна матка, акрилитис подготвена за виси, измешано врамено уметничко парче има жолт тиква со вертикални зелени ленти насликани над француско пишување. Дрвена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Пекара во боја „Кафе d´or viii“ црна измешана врамена уметност.


Карактеристики на понудата

Слични понуди