• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Сунсонг Сунѓер Серво Волан Притисок Линија Црево Собранието

Сунсонг Сунѓер Серво Волан Притисок Линија Црево Собранието

 
DEN 991.20

Количина на стоки
Достапно

Цревата За Склопување На Цревото За Притисок На Серво Воланот ги надминуваат оригиналните стандарди за изведба на опремата со максимален работен притисок од 1.500 psi рејтинг на пукнат притисок од 8.700 psi и цврстина на истегнување од 1.600 фунти. обезбедување исклучителна издржливост и долг живот. Сите цевки се произведени од висококвалитетен челик и галванизирани со цинк слој кој обезбедува супериорна отпорност на корозија и ' рѓа против елементи како што се висока влажност, сол на патот, вода и нечистотија. Секое црево е прецизно дизајнирано за точно вклопување и вклучува загради, држачи, приклучоци за прекинувачи, топлински штитови, чаури и заштитни ракави, како што е потребно за да се осигура дека сите делови што се носат се вратени во првобитната состојба. Секое црево е подложено на тест за обезбедување квалитет под висок притисок пред да ја напуштите фабриката, обезбедувајќи непроблематична инсталација и работа на вашето ново црево.


Карактеристики на понудата

Слични понуди