• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Примарно Злато Каратно Жолто Злато Срце Сино Топаз И Дијамантски Прстен

Примарно Злато Каратно Жолто Злато Срце Сино Топаз И Дијамантски Прстен

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно

Овој романтичен прстен зборува за обемот на вашата вечна љубов. Изработен од 14 каратно жолто злато овој прстен е украсен со 7мм Швајцарски син топаз во форма На срце и дијаманти СО јасност СИ2/СИ3 за шармантна привлечност. Скапоцен камен тежи 1,72 cttw, овој прстен е достапен во големина на прст 6,50.Метална Тежина : 1,26 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златен Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина На Жолта Лента : 2ммринг Големина : 6,5 Детали За Скапоцен Камен : Тип : Швајцарски Син Топазбиртстоун Месец : Декември : Фацетед Облик : Срцева Големина : 7ммвежина : 1,72 cttwquanty : 1jewerthstone поставување : Prongdiamond Детали : јасност : Si2/Si3color : g-Ibirthstone Месец : Април : Facetedshape : Тркалезна големина : 1.6 mmweight : 0.034 Cttwquanty : 2 Накит Поставување : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци Со Бел лак, совршена за чување или давање подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Жолто Злато, Скапоцен Камен, Дијамант.


Карактеристики на понудата

Слични понуди